Merle Palmiste

Näitleja Merle Palmiste: “Ilus naine on hoolitsetud naine”

Elegantne. Ajatu. Andekas. Stiilne. Naiselik. Imeliselt kauni näitleja Merle Palmiste iseloomustamiseks kasutatakse just seda viimast omadussõna kõige enam. Mis teeb ühest naisest Naise suure algustähega? Palusime Merlel jagada oma kogemusi ja teadmisi kosmeetika teemadel.

Merle usub, et ilu on vaataja silmades, kuid tunnistab, et kahtlemata on ilus naine hoolitsetud naine. “Minu kosmeetikaharjumused ei ole aastatega palju muutunud. Olen olnud enese eest hoolitsemisel üsna järjepidev,” arvab Merle.

Kindlasti on äärmiselt oluline naha igapäevane kreemitamine. Siinkohal tõmbab Merle ootamatult põneva paralleeli aiandusega. “Nahka tuleb kasta, niisutada ja toita. Tuleb enese eest järjepidevalt hoolitseda. Selleks on päevakreem ja öökreem, seerumid – selline klassikaline pakett.”

Muidugi oleneb ilurituaalide sisu ka aastaajast. “Nagu praegu – kui on külm (artikkel on kirjutatud kevadel – toim.), on mõeldamatu, et lähen riieteta välja. Järelikult ei tule ka kõne alla, et lähen jumestuskreemita välja,“ ütleb Merle ja lisab, et talvel nõuab nahk rohkem toitmist ja poputamist. Soojal ajal on aga vastupidi. „Õlisid ma suvel üldse ei kasuta – näiteks näoõlisid. Sügisel tuule ja talvega on samas aga õlid väga head.”

Foto: Ardo Kaljuvee

Sünteetikaga võib pindu poleerida

Looduskosmeetika ei ole Merlele võõras teema – ta teab, et poes müüdav kosmeetika võib sisaldada palju tarbetuid aineid või suisa ebavajalikke komponente. “Me oleme kosmeetika osas kindlasti teadlikumad kui varem, see on väga tore. Ma ei olnud enne üldse selle peale mõelnud, mida kosmeetika sisaldab. Enam ma kõike kindlasti ei osta,” tunnistab näitleja. “Mul kodus on üks toode, mille sain kuskilt testimiselt. Üks sünteetiline kehaõli – poleerisin sellega läikivaid pindu,” muheleb Merle.

„Tajume kosmeetika puhul esmalt seda välimist poolt. Tavainimene ei taju kohe, kuidas kosmeetikum mõjub, mida ta teeb organismis,” peab Merle äärmiselt tähtsaks usaldusväärsust, mida kosmeetikabränd peaks tekitama. “Kosmeetika on investeering iseendasse ja tulevikku. Kohe võib-olla ei saagi sellest aru, aga natukese aja möödudes on vahe,” teab Merle. “Öeldakse, et nahk uueneb kolmekümne päevaga. Tihti mõeldakse, et kreemitad üks või kaks korda jas ootadki imet, aga tegelikult võtab protsess ju kauem aega,” ütleb ta.


Foto: Ardo Kaljuvee

Merle lemmiktooted

Merle lemmik on hetkel BonMerité looduskosmeetika kehahooldussarjast Jumet parandav kehaõli porgandi ja pipramündiga. “BonMerité kehaõlid mulle hästi meeldivad. Need imenduvad hästi ja toidavad nahka, on mõnusad,” ütleb näitleja ja lisab, et samas naudib ta ka kehakoorijate kasutamist.

Merle Palmiste ajaloolises draamasarjas “Litsid”, Mart Sanderi samanimelise romaani põhjal (TV3 kevadhooaeg). Fotod (x3): Kalev Lilleorg

Artikli autor: Merit Võigemast

NB! Artikkel on autorikaitse objekt. Selle kasutamine meediaväljaannetes autori loata on keelatud! Blogijatel palun lingata esialgsele artiklile bonmerite.eu lehel.