Kuidas meeste ja naiste nahk erineb ja miks see on oluline?

Bonmerite mehed

Dermatoloogid on öelnud, kui võtta samas vanuses naine ja mees, siis naise nahk on oma eakaaslasest mehe nahast umbes 15 aastat vanem. Kõlab ebaõiglaselt?!

Täiuslikkust looduses siiski ei ole ja ega ka meeste elu omas nahas lihtsalt lill ole. Uurime lähemalt. 

Mehed vananevad ühtlasemalt, aga kortsud on sügavamad

Meeste nahk on keskmiselt umbes 20-25% paksem kui naiste nahk ja sisaldab seetõttu rohkem kollageeni kui naiste nahk. Kuna aga just kollageeni vähenemisest tekivad vananemisilmingud, siis tähendabki see seda, et meeste nahk püsiks justkui kauem kortsuvaba kui sama vanade naiste nahk. Naiste nahk vananeb eriti ”dramaatiliselt” just menopausi ajal, kui kehas toimuvad suured hormonaalsed muutused. Samas, kui meestel ühel hetkel kortsud tekivad, on need sügavamad ja silmapaistvamad kui naiste kortsud. Ühelt poolt tingib selle ka asjaolu, et mehed on reeglina naha vananemise ennetamisel hooletumad.

Mehed on poorsemad ja rasusemad

Meeste nahk toodab suisa topelt nii palju rasu kui naiste nahk. Lisaks on meeste nahas rohkem poore ja need on suuremad. Kõik see on ka põhjuseks, miks meeste akne on tihti tõsisem ja kestab kauem kui naiste akne.

Raseerimine põhjustab suurema osa nahaprobleemidest

Mehed, kes habet ajavad, seisavad silmitsi sellega, et nende naha ülemine kiht on pidevalt avatud välismõjudele, mistõttu nahk on justkui ”ülekoormatud”. Statistika järgi suisa 40% meestest on raseerimisega seotud nahaprobleemid.

Et aga mehe nahk rõõmustaks, mida siis nahahoolduse puhul silmas pidada?

1. Päikesekaitsetooted!

Kuna meeste nahk on kauem ”murevaba”, kipuvad mehed olema nahahoolduses hooletumad, mis hiljem maksab aga kurjalt kätte. Näiteks statistika järgi kasutavad mehed harvemini päikesekaitsetooteid, kuigi just UV-kiirgus on naha ennaegse vananemise põhjus nr 1, põhustades sügavaid ja silmapaistvaid kortse.

2. Niisutavate toodete õli-vee tasakaal!

Meestele toodete valikul tasub jälgida, et tooted oleksid kerged ja pigem suurema vee-sisalduse ja vett-siduvate komponentide kui õlisisaldusega. Kindlasti tasub ka jälgida, et tootes ei oleks komedogeenseid ehk nahka ummistavaid õlisid. Vältida tasub kookosrasva, kakaovõid, porgandiõli, nisuiduõli, seesamiõli, sojaõli, palmiõli, avokaadoõli. Hästi sobivad seevastu kanepiseemneõli, viinamarjaseemneõli, päevalilleõli, jojobaõli, sheapähkliõli, argaaniaõli.

3. Puhastustootede kasutamine!

Puhastustoodete kasutamine on meeste jaoks eriti oluline, et nahale ei satuks põletikulisi reaktsioone tekitavat mustust ja üleliigset rasu. Näopuhastusvahud ja rasueritust tasakaalustavad näotoonikud on siinkohal nutikas valik.

4. Näo koorimine!

Kuna meeste nahk on ”aktiivsem” kui naiste nahk, kuhjub sellele ka rohkem surnud naharakke, mis muudavad naha jällegi karedamaks, kuivemaks ja põletikulisemaks. Kord nädalas näokoorijaga “lihvimist” aitab hoida naha siledamana. Ka raseerida on parem, kui nahka aeg-ajalt koorida, sest naha pealiskiht on nii ühtlasem, niisutavate-rasueritust reguleerivate toodete mõju efektiivsem ja sissekasvavate karvade oht väiksem.

5. Raseerimisjärgsed tooted!

Rahustavad tooted on meeste jaoks olulisel kohal, sest vähendavad põletikku ja ärritust. Pantenool, allantoiin, aaloemahl – need on tõestatult head “naharahustajad”.

6. Retinool (ja selle derivaadid)!

Ka meeste nahk vajab vananemisilmingute ennetamiseks õigeid tooteid. Hoolikamalt võiks ennetustööga pihta hakata umbes 40. eluaasta hakul. Retinool on spetsialistide vaieldamatu lemmik kortsude ennetamiseks, kuid teisalt on see ka suurepärane vahend, vähendamaks aknearmide ja pigmendilaikude nähtavust nahal.

 

Proovi ka BonMerité looduskosmeetika tooteid, mille retseptid sobivad meestele suurepäraselt: