See maagiline tunne, kui kannad kreemi nahale ja juba mõne tunni pärast imetled esimest muutust – nahk on nii särav!
Juhul, kui Sina oled aga isepruunistavate maailmas veel uustulnuk, siis panime kokku väikese kogumiku enamlevinud müütidest, mis isepruunistuvate kreemide kohta levivad. Kas isepruunistav kreem on nahale hoopis kahjulik? Määrib riideid? Kuidas seda kasutada ja kaua mõju kestab?
Loe siit 👇
Müüt 1: Isepruunistavad kreemid on nahale kahjulikud
Tõde: Vale! Vastupidi!
Kahjulik on end pruunistada/päevitada hoopis päikese käes või solaariumis.
Isepruunistav kehakreem toimib ainult naha pealmises, nö surnud sarvkihis, selle “pruunistavad” komponendid reageerivad seal naha enda aminohapetega – selle reaktsiooni tulemusena muutubki nahatoon. See on täiesti ohutu protsess, mis on näiteks lubatud ka rasedatele.
UV-kiirgus peab naha pruunistamiseks tungima aga sügavale naha basaalkihti, kus kasvavad ja arenevad elus naharakud. Just nende alles oma elutsüklit läbivate naharakkude mõjutamine on kahjulik – tulemuseks naharakkude enneaegne vananemine või halvemal juhul mutantsioonid.
Päevitamine UV-kiirguse abil on igatahes ebatervislik.
Konstrueerisin isegi sel teemal ühe illustreeriva pildi naha läbilõikest 🤓
BonMerité isepruunistavas kehakreemis on kasutusel kaks pruunistavat toimeainet, mis mõlemad on päris taimsetest algainetest – marjadest ja suhkruroost (erütruloos ja DHA). Mõlemad koostisained on tunnistatud maineka COSMOS-sertifikaadi vääriliseks.
Müüt 2: Isepruunistavad kreemid jätavad naha oranžiks
Tõde: Nii ja naa – oleneb tootest ja tootja retseptist.
Kui esimesed isepruunistuvad kreemid pool sajandit tagasi turule jõudsid, olid teadmised õige tooni sättimisest tõesti veel algelised. Siis oli turul saadaval ka vaid üks „pruunistaja“ – DHA. Täna on aga teadmisi rohkem ja ka koostisainetega osatakse paremini mängida, tulemused jäävad loomulikumad. Enamus tootjaid on osanud formuleerida siiski täna selliseid kreeme, mis ei muuda nahka oranžiks, aga mine sea tea… 😊
Ehk – kõik oleneb sellest, missuguse tootja toodet kasutada – kuidas keegi oma retsepti on formuleerinud.
BonMerité isepruunistavas kehakreemis oleme kasutanud kahte erineva efektiga looduslikku pruunistajat. Esimene neist, n-ö primer (DHA) asub jumet muutma juba paari tunni jooksul – selle toon jääb veidi kollakam. Teine, pikatoimelisem (erütruloos) ”viimistleb” ja süvendab tooni veel edasi lausa 1-2 päeva jooksul, lisades punakamat varjundit. Kokku saabki kuldpruun.
Müüt 3: Isepruunistavad kreemid lõhnavad halvasti
Tõde: Nii ja naa – oleneb jällegi tootjast ja toote retseptist.
On paratamatu, et isepruunistava kehakreemi reaktsioon nahas põhjustab sellise „spetsiifilise“ lõhna – vastasel juhul kreem lihtsalt ei toimiks.
Ehk – lõhn käib kahjuks asja juurde. (Samas, tagasi tulles võrdluse juurde UV-kiirgusega – isepruunistav võib küll pentsikult lõhnata, aga vähemalt ei kahjusta sa oma baasnahakihi elusrakke, eksole 😊😍)
Iga tootja püüab seda pentsikut lõhna siis oma vahenditega maskeerida – lõhnaainete ehk parfüümiga.
Meie oleme püüdnud sellise lõhna maskeerimiseks luua kombinatsiooni looduslikest eeterlikest õlidest ja loodame, et see teeb Sinu kasutuskogemuse mõnusaks.
Müüt 4: Isepruunistavad kreemid määrivad riideid
Tõde: Oleneb tootest ja toote retseptist.
Kui see sisaldab värvaineid, -pigmente, on õline, siis võib ikka määrida. Isepruunistavad komponendid ei määri riideid.
Meie isepruunistavad kehakreemid ei määri riideid, sest need ei sisalda värvaineid, mis riideid määriksid.
Müüt 5: Isepruunistavad kreemid ei anna ühtlast tulemust
Tõde: Vale. Ühtlane tulemus sõltub väga palju kasutaja oskustest toodet kasutada.
Kuldreegel on – mida ühtlasema tekstuuriga nahk, seda ühtlasem tulemus.
Seega, soovitame enne kreemi peale kandmist nahka kehakoorijaga masseerida. Nii eemaldad naha sarvkihilt kõik surnud naharakud – „lihvid“ naha üle.
Isepruunistava kehakreemi nahale kandmisel on oluline ka see hoolikalt naha sisse masseerida – et nahale ei jääks kreemiviirge või ülejääke, sest need põhjustavad hiljeb ebaühtlaseid laike.
Eriti hoolikalt masseeri paksema nahaga piirkondadega alasid – küünarnukid, põlved jne.
Kui oled kreemitamise lõpetanud, pese käed üle – nii väldid olukorda, kus peopesad jäävad oranžid, sest sinna jäi isepruunistava kreemi jääke.
Isepruunistav kehakreem kulub nahalt maha mõne nädalaga, täpselt sellises tempos, nagu vahetub Sinu naha sarvkiht. Soovitame esimesel nädalal kasutada isepruunistuvat kehakreemi kasutada igapäevaselt, kuni saavutad soovitud tooni/jume. Edasi on soovitav kord nädalas kanda uus kiht kreemi kehale – nii hoiad soovitud tooni püsivalt.
Loodan, et sain abiks olla ja Sinu kogemused isepruunistuvate kreemidega on sama rõõmsad nagu minulgi! Kui sul on veel küsimusi või soovid midagi lisada, kirjuta mulle – merit@bonmerite.com 😊
Sinu Merit BonMeritést