5 põhjust, miks aaloegeel peaks olema igas kodus
Aloe vera ehk harilik aaloe on sajandeid tuntud ja laialt kasutatud taim oma tervise, ilu, ravivate ja nahka hooldavate omaduste tõttu. Ka meie oleme aastaringselt aaloegeeli toimest vaimustunud ning kutsume Sindki klubisse! Siin on viis veenvat põhjust, miks seda endale koju varuda:
1. Kuiva, ketendava, kahjustada saanud, allergilise naha supertoit
Dermatiit, nahaallergia, psoriaas, rosaatsea, ekseemid – kõik need tähendavad kahjustada saanud nahka ja halba enesetunnet. Kuigi aaloegeel ei ole ravim, võib see olla efektiivseks igapäevaseks leevenduseks ning abiks naha kiiremaks taastamiseks.
Aaloe stimuleerib inimese naharakke – fibroplaste, need liiguvad vigastatud kohtadesse, kuhu tekivad kollageenkiud. Imeline!
Ketendav nahk justkui „kleebitakse“ kokku. Tulemuseks on elastsem ja väliskeskkonna mõjudele vastupidavam nahk.
Kiireneb naha taastumine traumadest ja paraneb armide väljanägemine.
NB! Aaloegeeli ei soovitata kanda juba katkisele nahale – nt nahalõhedele, veritsevatele haavadele. See võib vastupidiselt nahka ärritada.
On ka teada, et aaloemahl ei sobi 100% inimestele – on juhtmeid, kus ka see väetaim on suurendanud naha tundlikkust ja põhjustanud allergiat. Nii nagu iga inimene on individuaalne, on ka väetaimede toime individuaalne ja tuleb endale leida see sobiv.
Soovitame aaloegeeli esmakordselt katsetada käe siseküljel veenide piirkonnas väikesel nahalapil. Kui umbes 15 minuti jooksul ei teki häirivat kipitust, punetust ja sügelust, võib aaloegeeli kasutada laiemalt.
2. Päevitamisjärgne leevendus
Päevitamine on üks ilurituaalidest, kuid on teistpidi nahale väga kuivatava ja vanandava toimega. Iga kord, kui päikesevann on andnud ilusa jume, saab nahk ka portsu kiirgust, mis muudab naha kuivaks ja pikemas perspektiivis tekitab kortse (Uhh!).
Aaloegeeli puhul on teadlased täheldanud, et see kaitseb naha vastupanuvõimet kahjulikele kiirgustele, sh päikesest põhjustatud UV-kiirgustele. Teadlased usuvad, et kiirgust maandavat efekti põhjustab aaloegeeli nahka imendumise järel tekkinud antioksüdantne valk metallotioneiin.
Soovitame alati päiksevanni järel nahka niisutada aaloegeeliga – seda võib määrida nii kehale kui näole. Aaloegeeli võib proovida kasutada ka põletada saanud nahal, kui ei ole varasemalt esinenud aaloe vastu allergiat.
3. Aeglusta vananemist ehk kortsudevastane toime
Naha vananemist ei saa täielikult peatada, kuid on võimalik pidurdada. Kuidas on seotud aaloe ja kollageeni süntees nahas? Tänu naharakke (fibroplaste) stimuleerivale toimele muutub aaloegeeli kasutamise järel naha pealmine kiht – epidermis – ühtlasemaks ja siledamaks. Seda seetõttu, et just fibroplastidel on kollageeni sünteesis oluline roll. Kokkuvõtvalt – anna aaloega fibroplastidele särtsu, et ehmatada minema kortsukesed ning muuta nahk siidiselt pringiks. Taevalik!
4. Suured poorid peitu!
Poorid on justkui pisikesed augud (Fui!) naha pinnal, mille kaudu eritub loomulik rasu. Ühelt poolt on pooride olemasolu hädavajalik, sest rasu eritamine niisutab loomulikul viisil nahka. Samas, suured poorid ninal või põskedel võivad olla üsnagi häirivad. Kuigi poore ära kaotada ei saa (ja polegi vaja), siis aaloegeel sisaldab muuhulgas tsinki, mis toimib nahale poore ahendava vahendina, samas ei ummista aaloe poore ega takista naha loomulikku ainevahetust. Loodus on imeline!
5. Aknele kalduva naha hooldus
Põhjus, miks vistrikud ja silmnähtavad poorid vaid teatud kohtadesse tekivad, peitub selles, et mõned rasunäärmed töötavad aktiivsemalt kui teised. Nutika nahahooldusrutiiniga on aga võimalik vältida pooride ummistumist ja hoida näonaha klaarimana.
Aloe vera sisaldab 6 antiseptilist ainet: lupeool, salitsüülhape, uurea, lämmastik, kaneelhape, fenoolid ja väävel. Kõigil nendel ainetel on seente, bakterite ja viiruste arengut pärssiv toime. Seega, aaloegeeli kasutamine võib aidata hoida ära nahale vaevusi põhjustava mikrofloora arengut ja tasakaalustada naha loomulikku mikrobioomi. Kõlab taevalikult!
Eriti uudishimulikule teadmiseks:
Nimi Aloe tuleneb araabiakeelsest sõnast “alloeh”, mis tähendab “säravat mõru ainet”, samas kui Vera tähendab ladina keeles “tõeline”.
2000 aastat tagasi pidasid kreeka teadusmehed aaloemahla universaalseks imerohuks. Egiptlased nimetasid aaloed suisa “surematuse taimeks”. Ka tänapäeval on seda taime kasutatud erinevatel eesmärkidel dermatoloogias ja kosmeetikas ning jätkuvad teadlaste uuringud, et tõestada selle imelised omadused ka teaduslikust aspektist.
Kindel on see, et aaloe sisaldab üle 70 potentsiaalselt aktiivset koostisosa: inimesele vajalikke vitamiine, ensüüme, mineraalaineid, suhkruid, ligniini, saponiine, salitsüülhappeid ja aminohappeid.
Harilik aaloe kasvab jõudsalt Põhja-Aafrikas, Lõuna-Euroopas ja paljudes teistes sooja kliimaga piirkondades. Aloe võib ellu jääda tingimustes, millistes teised taimed närbuvad ja surevad. Ekstreemsetes olukordades sulgeb see taim poore, hoides niiskust lehtede sees.
—-
Autor: Merit Võigemast
Artikkel on autorõiguse objekt. Artikli kasutamiseks palume luba küsida hi@bonmerite.com
Õlivaba koostisega BonMerité orgaaniline aaloegeel on veganitele sobiv 100% looduslik abivahend erinevate nahaprobleemide puhul.
Seda võib kasutada kogu kehal, ka näol, ja sobib kogu perele, ka lastele – olgu mureks kuivad sääred, küünarnukid, ketendavad käed või päikesest tekkinud punetus. Sobib ka enamus nahaallergiate, -ekseemide, rosaatsea ja psoriaasi puhul naha niisutamiseks.
BonMerité orgaaniline aaloegeel sisaldab lisaks mahedale aaloemahlale superniisutavat madalamolekulaarset hüaluroonhapet, maasikaekstrakti ja kaitsvat pantenooli ega sisalda lõhna- ja värvaineid.
Veel postitusi samast kategooriast
Miks on retinool nahahoolduse superstaar?
Miks on A-vitamiin nahahoolduse superstaar? Suurimad mured, mille vastu kosmeetikast abi otsitakse, on naha enneaegse vananemise aeglustamine (vananemisvastased tooted) ja punnilise naha ennetamine-hooldamine (aknevastased tooted). A-vitamiin ehk teisisõnu retinool on...