Kuidas hüaluroonhape maailma muutis ehk BonMerité #kuukoostisaine

juuli 14, 2022 | Koostisaine

Missugune on sõna, mis meil tänaseni tööl kõige rohkem nalja põhjustab? Hüaluroonhape! Püüa seda öelda kolm korda järjest hästi kiiresti…  Hüaluroonhape on ühtlasi ka meie toorainelao kõige kallim ja olulisem osa. Tundub, et ei ole tõelist ilugurmaani, kellel sõna „hüaluroonhape“ ei ajaks pulssi üles (sealhulgas artikli autor). Millest siis kogu see kära?

Kõigepealt mõned faktid hüaluroonhappe kohta:

  • Lihtsustatult: hüaluroonhape on suhkrumolekul, mida leidub kõikide selgroogsete kehades. See on väga oluline aine, mis aitab meie keha erinevaid kudesid tervena hoida – siseorganitest nahani.
  • Ühe kõrvaltoimena aitab hüaluroonhape ka kortsukesi tõrjuda – pole ime, et see fakt maailma ilutöösturid tagajalgadele ajanud on!
  • Lisaks on uuritud, et hüaluroonhappe loomulik tootmine kehas väheneb vanusega. Mida rohkem aastaid turjal, seda vähem hüaluroonhapet keha ise teha suudab. „Õnnelik“ avastus on, et hüaluroonhapet juurde annustades omandab organism seda hästi ja seetõttu saab selle vaegust lihtsal viisil vältida. Joo apelsinimahla, söö pähkleid ja rohelist või määri meie seerumit 😊
  • Minu jaoks isiklikult oli kõige hämmastavam fakt, et hüaluroonhape on teadusmaailmas täiesti uus tegija. See leiutati vähem kui sajand tagasi – täpsemalt 1934. aastal, kui Karl Meyer ja tema kolleeg John Palmer selle lehma silma klaaskehast eraldasid (fuhh!).
  • Täna õnneks valmistatakse hüaluroonhapet siiski mitte lehmade silmadest, vaid selleks kasutatakse spetsiaalseid baktereid, kes oma elutegevuse käigus hüaluroonhapet tekitavad. Teistpidi võib sel juhul ka väita, et tegu on bakterite väljaheitega (fuhhhh!!). Bakterite väljaheidet võib peenelt kutsuda „postbiootiliseks tooteks“, mis aitab nahal hoida selle loomulikku tasakaalu (mikrobioomi tervis).
  • See, mida hüaluroonhappe abil saavutada loodad, sõltub selle aine molekuli suurusest – hüaluroonhapet võib esineda madalamolekulaarsena (pisimolekul) või kõrgemolekulaarsena (suur molekul). Väiksem molekul läbib nahka efektiivsemalt – jõuab sügavamale ja mõjutab seeläbi sügavamat nahakihti. Suur molekul jääb naha pinnale ja ega seegi paha pole – ta lihtsalt mõjutab teist piirkonda. Üks ei välista teist. BonMerité kasutab oma toodetes hüaluroonhapet suurusega 320 000 daltonit – seda peetakse S-suuruses molekuliks ehk madalamolekulaarseks hüaluroonhappeks.

Nüüd, kus hüaluroonhappe lugu on veidike rohkem selgem, loen üles konkreetsed boonused, mida see 20. sajandi imeline leiutis nahale kosmeetikatoodete puhul annab:

1. KÕIGE KIIREM NAHANIISUTUS: Hämmastav omadus leevendada kiirelt kuiva naha seisundit – hüaluroonhape suudab siduda kordades rohkem niiskust nahka kui ise kaalub. Vesi üksinda nahka ei imendu, vaid tal on vaja abilist ehk transportijat. Tänu retseptis sisalduvale hüaluroonhappele transporditakse ulmeline kogus kreemis sisalduvast veest nahka. Maagiline!

2. KAOTAB RUTTU KORTSUKESED: Hüaluroonhappe omadus siduda vett nahka vähendab ka kortsukeste nähtavust nahal – see on nö filler, mis täidab vagusid nahal. Muidugi igaks juhuks info, et see efekt on siiski ajutine, kui hüaluroonhappe kasutamine lõpetada. Samas, hüaluroonhape on nahale ohutu ja omane ning see võib olla tervislikum alternatiiv igasugu muudele iluviguritele…

3. ABI PÕLETIKULISELE NAHALE: Lisaks on teadlased tõestanud, et hüaluroonhappe lisaannused kiirendavad põletikuliste protsesside paranemist (sh nahapõletike) ja haavade paranemist. Hüaluroonhappesisaldus nahas on eeldus, et nahk saaks kiiremini uueneda. Psoriaas, kontaktdermatiit, nahaallergiad, rosaatsea – hüaluroonhape sobib hästi ka nende nahahaiguste sümptomite leevendamiseks.

4. KOHUSTUSLIK AFTER-SUN KOOSTISAINE: Asendamatu after-sun ehk päevitamisjärgne komponent. Päikesest saadav UVB-kiirgus mõjub hävitavalt naha loomulikule hüaluroonhappetasemele. Ehk, kui päevitad, väheneb hüaluroonhappe loomulik tase nahas kiirelt ja see põhjustabki fotovananemist – ülikuiva nahka, pigmendilaike ja kortsukesi. Lahendusena tuleks päevitamise järel määrida nahale hüaluroonhapet sisaldavaid geele-kreeme.

 

—-

Autor: Merit Võigemast
Artikkel on autorõiguse objekt. Artikli kasutamiseks palume luba küsida hi@bonmerite.com

Veel postitusi samast kategooriast

No Results Found

The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.