Kuidas meeste ja naiste nahk erineb ja miks see on oluline?

Dermatoloogid on öelnud, et kui võtta samas vanuses naine ja mees, siis naise nahk on oma eakaaslasest mehe nahast umbes 15 aastat vanem! Kõlab ebaõiglaselt?

See kõik ei tähenda, et meeste elu lill oleks.  Siin on väike ülevaade, mis tunne on olla mehe nahas ja mida selle nahaga peale hakata. 

Mehed vananevad ühtlasemalt, aga kortsud on sügavamad

Meeste nahk on keskmiselt umbes 20-25% paksem kui naiste nahk, sisaldades oluliselt  rohkem kollageeni. Kuna aga just kollageeni vähesusest tekivad vananemisilmingud, siis tähendabki see seda, et meeste nahk justkui püsiks kauem kortsuvaba kui sama vanade naiste nahk. Naiste nahk vananeb eriti ”dramaatiliselt” just menopausi ajal, kui kehas toimuvad suured hormonaalsed muutused. Samas, kui meestel ühel hetkel kortsud tekivad, on need pigem palju sügavamad ja silmapaistvamad kui naiste kortsud. Muide, see asjaolu võib olla tingitud ka sellest, et mehed on (reeglina) naha vananemise ennetamisel hooletumad.

Mehed on poorsemad ja rasusemad

Meeste nahk toodab suisa topelt nii palju rasu kui naiste nahk. Lisaks on meeste nahas rohkem poore ja need on suuremad. Kõik see on ka põhjuseks, miks meeste akne on tihti tõsisem ja kestab kauem kui naiste akne. 

Raseerimine põhjustab suurema osa nahaprobleemidest

Mehed, kes (igapäevaselt) habet ajavad, seisavad silmitsi sellega, et nende naha ülemine kiht on pidevalt avatud välismõjudele (vigastused-marrastused), mistõttu nahk on justkui ”ülekoormatud”.  Statistika järgi suisa 40% meestest on raseerimisega seotud nahaprobleemid.

 

Mida see kõik aga nahahoolduse mõistes tähendab?

Päikesekaitsetooted! Kuna meeste nahk on kauem ”murevaba”, kipuvad mehed olema nahahoolduses hooletumad, mis hiljem maksab aga kurjalt kätte. Näiteks statistika järgi kasutavad mehed harvemini päikesekaitsetooteid, kuigi just UV-kiirgus on naha ennaegse vananemise põhjus nr 1, põhustades sügavaid ja silmapaistvaid kortse.

Toodete õli-vee koostis! Meestele toodete valikul tasub jälgida, et tooted oleksid kerged ja pigem suurema vee-sisalduse ja vett-siduvate komponentide kui õlisisaldusega. Kindlasti tasub ka jälgida, et tootes ei oleks komedogeenseid ehk nahka ummistavaid õlisid. Vältida tasub kookosrasva, kakaovõid, porgandiõli, nisuiduõli, seesamiõli, sojaõli, palmiõli, avokaadoõli. Hästi sobivad seevastu kanepiseemneõli, viinamarjaseemneõli, päevalilleõli, jojobaõli, sheapähkliõli, argaaniaõli.

Puhastustooted! Puhastustoodete kasutamine on meeste jaoks eriti oluline, et nahale ei satuks põletikulisi reaktsioone tekitavat mustust ja üleliigset rasu. Ka mehed või

Näo koorimine! Kuna meeste nahk on ”aktiivsem” kui naiste nahk, kuhjub sellele ka rohkem surnud naharakke, mis muudavad naha jällegi karedamaks, kuivemaks ja põletikulisemaks. Kord nädalas näokoorijat aitab hoida naha siledamana. Ka raseerida on nii parem, sest nahk on ühtlasem ja sissekasvavate karvade oht väiksem.

Raseerimisjärgsed tooted! Rahustavad tooted on meeste jaoks olulisel kohal, sest vähendavad põletikku ja ärritust.

Retinool (ja selle derivaadid)! Ka meeste nahk vajab 40. eluaasta järel vananemisilmingute ennetamiseks õigeid tooteid. Retinool on spetsialistide lemmik kortsude ennetamiseks, kuid teisalt on see ka suurepärane vahend, vähendamaks aknearmide nähtavust.

 

Proovi ka BonMerité tooteid, mis mõeldud just meestele: